plakat z wystawy prac plastycznych podopiecznuch Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Stoku lackim Serdecznie zapraszamy na 12. edycję wystawy twórczości Uczniów Ośrodka Szkolno-
Wychowawczego w Stoku Lackim pt. „Zielono nam!”

Wystawa jest swoistego rodzaju resumee działań plastycznych w ośrodku. Obok tych najbardziej aktualnych, przedstawiamy także ciekawe prace z archiwum.
Wszystkie propozycje prac w bogatych, różnorodnych technikach i środkach wyrazu artystycznego młodych twórców.

Tematyka wystawy nawiązuje do pełnych radości i pasji uczniów naszej placówki, tworzących swoje prace w pięknym otoczeniu zielonego parku ośrodka. Tam znajdują radość, spokój i zieloną inspirację do swoich różnorodnych działań i przygód z plastyką…

Wielkie podziękowania kierujemy do pani Magdaleny Chromińskiej Dyrektor Biblioteki Głównej za wieloletnią przyjaźń.
Wszystkim nauczycielom i wychowawcom ośrodka serdecznie dziękujemy za przekazane prace.
Organizatorzy: Elżbieta Nowak, Dorota Chudzik, Beata Mucha, Ewelina Wajszczuk, Adam Stańczuk.

Wystawę oglądać można w godzinach otwarcia biblioteki, do 11 września br.
 
HVL logo Jako współorganizator serdecznie zapraszamy na galę wręczenia nagród w I edycji konkursu na najlepszą książkę o Siedlcach i regionie Homo - Verbum - Locus, która odbędzie się 17 czerwca br., o godz. 18.00 w sali Uczelnianego Ośrodka Kultury.

Nagrodę Główną otrzymała Dorota Filipiak za książkę „Bug z Tobą. Historie o życiu i śmierci na wsi nadbużańskiego Podlasia”, opublikowaną przez Wydawnictwo Paśny Buriat.

Kapituła Konkursu przyznała również wyróżnienia w trzech kategoriach: Duch Regionu, Promocja Regionu oraz Poziom Edytorski.

Wyróżnienie w kategorii DUCH REGIONU otrzymała książka Macieja Cmocha „Bug. Opowieści o rzece, łęgach, piachach, łąkach, starorzeczach i mokradłach, a także o życiu zwierząt i ludzi w meandry dzikiej rzeki zaplątanych. Przewodnik po krajobrazach przyrodniczo-kulturowych”, opublikowana przez Wydawnictwo Paśny Buriat.

Wyróżnienie w kategorii PROMOCJA REGIONU powędrowało do autorów dwóch książek. Są to publikacje: „Spacerem po ulicach dawnego Sokołowa” autorstwa Grzegorza Gawrysiaka, Piotra Rybaka, Bartłomieja Skibniewskiego, wydawca - wydała Miejska Biblioteka Publiczna im. K.I. Gałczyńskiego w Sokołowie Podlaskim oraz „Dwory, pałace i folwarki Powiatu Mińskiego w przekroju historycznym”, autorstwa Pawła Ajdackiego, wydawcą jest Muzeum Ziemi Mińskiej w Mińsku Mazowieckim.

Wyróżnienie w kategorii POZIOM EDYTORSKI przyznano publikacji „Treblinka Miejsce Pamięci” Piotra Tołwińskiego, Edwarda Kopówki oraz Moniki Samuel, wydawcą jest Muzeum Treblinka. Niemiecki nazistowski obóz zagłady i obóz pracy (1941-1944).

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym autorom i wydawcom.


spotkanie autorskie.05.25 Już 27 maja br. o godzinie 17.00 odbędzie się promocja książki "Cztery szkice emigracyjne" autorstwa Krzysztofa Ćwiklińskiego.
Wraz z Wydawnictwem Naukowym UwS zapraszamy na spotkanie z autorem, które odbędzie się w galerii Przestrzeń Sztuk (Biblioteka Główna, I p.)

WTZ.2025 W dniach 8-31 maja 2025 oglądać można pokonkursową wystawę twórczości osób z niepełnosprawnościami. Uczestnikami konkursu pt.: Droga, Prawda, Życie: źródła sztuki naiwnej  były dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe z okolicznych placówek.
Wernisaż: 20 maja 2025, o godz. 11.00.
Organizatorzy: Warsztat Terapii Zajęciowej Caritas w Siedlcach, Biblioteka Główna UwS.
Wystawa czynna w godzina pracy biblioteki.
Fotorelacja z wydarzenia >>

interdyscyplinarnosc wydarzenie 12 marca 2025 o godzinie 17.00 odbędzie się promocja książki "Interdyscyplinarność : sztuki plastyczne - wewnętrzne i zewnętrzne korelacje i napięcia".
Wraz z Wydawnictwem Naukowym UwS zapraszamy na spotkanie z autorami, które odbędzie się w otoczeniu ich prac, w galerii Przestrzeń Sztuk (Biblioteka Główna, I p.)

pizamowe czytanie 3 lutego 2025: I edycja Piżamowego Wkuwania! Moc atrakcji, w tym: wykłady, seans filmowy, zabawa w chowanego:)
A wszystko to w godzinach: 18.00-24.00.

Relacja z wydarzenia na profilu FB biblioteki
   

Osoba odpowiedzialna za kalendarz wystaw:

mgr Magdalena Chromińska, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Terminarz wystaw ustalany jest na początku roku kalendarzowego, a dobór tematów warunkują m.in. rocznice, wydarzenia i imprezy organizowane na Uniwersytecie, w kraju i na świecie.