TB.2024

Zapraszamy na szkolenia zorganizowane w ramach Tygodnia Bibliotek 2024. Wydarzenie skierowane do nauczycieli akademickich odbędzie się 8 maja br. w Czytelni Internetowej (I p.)

PROGRAM:

• 10.00 - 11.00 : Baza Wiedzy - prezentacja dostępnych funkcjonalności na Profilu autora. Zajęcia warsztatowe, potrzebny login i hasło do poczty uczelnianej. Prowadząca: Jowita Sobiczewska.
  • 11.00 - 11.45 : Academic Search Engine Optimization (ASEO) – jak przygotować publikację, aby była dobrze widoczna w sieci? Struktura dokumentu: tytuł, abstrakt i słowa kluczowe, metadane pliku. Prowadząca: Ewa Kozarska.
  • 11.45 - 12.00 : Przerwa.
  • 12.00-12.20: Lector - baza materiałów dydaktycznych dla osób z niepełnosprawnościami. Prowadząca: Magdalena Chromińska.
  • 12.20-13.20 : Zotero - menadżer bibliografii: kompleksowe narzędzie do gromadzenia, zarządzania i cytowania materiałów bibliograficznych. Prowadząca: Ewa Kozarska.

spotkanie autorskie.uws18 marca zapraszamy na spotkanie autorskie z Miłoszem Szymańskim. Będziemy rozmawiać o książce pt.: Kto zgasi światło? Opowieści z Mołdawii.
Spotkanie odbędzie się w Czytelni Ogólnej o godzinie 12.30.
Fotorelacja ze spotkania. Zdjęcia: Jacek Mazurek.

Oddział Zasobów Cyfrowych i Zbiorów Specjalnych
ul. ks. Jerzego Popiełuszki 9, 08-110 Siedlce
tel. (+48) 25 643 17 53

Osoba odpowiedzialna za organizację wystaw:

mgr Magdalena Chromińska, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Organizacją i realizacją wystaw zajmują się pracownicy Oddziału Zasobów Cyfrowych i Zbiorów Specjalnych. Terminarz wystaw ustalany jest na początku roku kalendarzowego, a dobór tematów warunkują m.in. rocznice, wydarzenia i imprezy organizowane na Uniwersytecie, w kraju i na świecie.