Korzystaj z wyszukiwarki e-żródeł - infografikaUwaga! Wszystkie e-czasopisma i e-książki a także bazy danych dostępne wcześniej  na podstronach w menu Zasoby znajdują się teraz w wyszukiwarce e-źródeł.

Wykaz czasopism Taylor & Francis dostępnych w kolekcji Strategic Defence & Security Studies (PDF)

Dostęp do kolekcji JSTOR poprzez wyszukiwarkę e-źródeł:
  1. Arts & Sciences II 
  2. Arts & Sciences V
  3. Arts & Sciences XI 
  4. Arts & Sciences XIII
  5. Arts & Sciences XV

Informacja o licencjach krajowych i zagranicznych Wirtualnej Biblioteki Nauki na lata 2023-2025 dla bibliotek (strona www)

 Katalog Integro - filmy instruktażowe tłumaczone na PJM

  1. Wyszukiwanie

  2. Zamawianie książek

  3. Prolongaty

  4. Opcje konta

  5. Źródła danych
EBSCO Mobile App w Twoim smartfonie: aplikacja przeszukuje jednocześnie wiele zasobów oferowanych przez naszą Bibliotekę, m.in. bazy danych, czasopisma i książki elektroniczne różnych wydawców w ramach subskrypcji EBSCO.
Jak pobrać i korzystać z EBSCO Mobile App? Instrukcja (PDF).

Zotero
czyli menedżer bibliografii - to darmowy, prosty w użyciu program, który pomaga gromadzić, zarządzać i cytować źródła oraz tworzyć bibliografię załącznikową podczas pisania prac dyplomowych i naukowych. Program integruje się z Twoją przeglądarką internetową oraz edytorem tekstu.

zotero - ikona  Instrukcja (PDF).

Większość licencjonowanych baz danych i czasopism elektronicznych dostępna jest z komputerów w sieci uniwersyteckiej. Z niektórych baz danych (głównie na dyskach optycznych CD-ROM) można korzystać w Oddziale Informacji Naukowej.