Godziny otwarcia:

sobota NIECZYNNE
NIECZYNNE

Aktualności

Od 18 lutego 2019 r. Biblioteka Główna Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach uruchamia system HAN, który zastąpi usługę OpenVPN wykorzystywaną dotychczas w dostępie do źródeł elektronicznych spoza sieci UPH.

Czym jest System HAN?
  • HAN umożliwia korzystanie z licencjonowanych elektronicznych zasobów BG UPH (e-czasopisma, e-książki) z komputerów spoza sieci uczelnianej,
  • upraszcza procedury zdalnego dostępu do e-zasobów:nie wymaga instalacji lub konfiguracji dodatkowego oprogramowania na komputerze użytkownika,nie wymaga dodatkowej konfiguracji przeglądarki internetowej.
Kto może skorzystać z usługi zdalnego dostępu poprzez HAN?
Dostęp do e-zasobów spoza sieci uczelnianej mają TYLKO pracownicy, doktoranci oraz studenci UPH i słuchacze studiów podyplomowych posiadający aktywne konto biblioteczne. Osoby nie posiadające konta muszą najpierw zapisać się do Biblioteki i dokonać pełnej jego aktywacji na miejscu w Wypożyczalni. Osoby, które posiadają konto biblioteczne mogą od razu korzystać z HANA. Przy logowaniu należy podać tylko login i hasło do konta bibliotecznego.

Warunki korzystania:
  • posiadanie aktualnego konta bibliotecznego (bez zaległości) w Bibliotece,
  • w przypadku rozwiązania umowy o pracę z UPH lub ukończenia studiów i podpisania karty obiegowej w Bibliotece Głównej dostęp zostaje anulowany.
Jak korzystać z usługi zdalnego dostępu za pomocą systemu HAN:
Aby skorzystać z dowolnej bazy w domu, należy wybrać link znajdujący się na stronie BG UPH w zakładce E-czasopisma lub E-książki. Przykład: chcesz dostać się do zasobów ProQuest → wybierasz ikonę:
internet Wejście do bazy spoza UPH. Po kliknięciu w ikonę pojawi się okno do logowania, w które należy wpisać login oraz hasło używane w katalogu online.
Co zrobić, jeśli nie możemy się zalogować do systemu HAN:
  • w przypadku problemów z logowaniem należy sprawdzić ważność i stan konta bibliotecznego,
  • w przypadku konieczności prolongaty książek lub uregulowania zobowiązań należy zgłosić się do Wypożyczalni.
Blokada konta bibliotecznego uniemożliwia korzystanie ze zdalnego dostępu. W przypadku problemów z kontem Czytelnika w Wypożyczalni prosimy o kontakt: tel. (+48) 25 643 17 44, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Test nowej usługi będzie trwać od 18 lutego do 1 kwietnia 21019 r. Wszelkie uwagi dotyczące funkcjonowania systemu HAN prosimy wysyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W przypadku problemów technicznych związanych z systemem HAN prosimy o kontakt pod nr tel. 25 643 17 46 (od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-14:42).
Po 1 kwietnia 2019 r. usługa OpenVPN zostanie wyłączona a system HAN będzie jedynym sposobem zdalnego dostępu do elektronicznych zasobów BG UPH (e-czasopisma, e-książki) z komputerów spoza sieci uczelnianej.

Warunki licencji:
Użytkowanie źródeł elektronicznych, zarówno w dostępie w ramach sieci uczelnianej, jak i zdalnie, wiąże się z przestrzeganiem warunków licencji i praw autorskich. Użytkownicy mogą:
  • przeszukiwać i przeglądać bazy i serwisy,
  • drukować i kopiować wyszukane rekordy, artykuły lub fragmenty tekstów, wyłącznie do celów osobistych, naukowo-badawczych i dydaktycznych.
Zabrania się:
  • automatycznego pobierania tekstów a także pobierania niewytłumaczalnie dużej liczby abstraktów lub artykułów oraz kompletnych zeszytów danego tytułu czasopisma,
  • wykorzystywania skopiowanych danych do jakiejkolwiek wtórnej dystrybucji.
Bazy danych, czasopisma oraz książki elektroniczne - ich zawartość, łącznie z abstraktami chronione są prawem autorskim. Łamanie powyższych ustaleń licencyjnych może zakończyć się zablokowaniem dostępu zarówno dla użytkowników łamiących te ustalenia jak i dla całej Uczelni.